Блог | Шрі Ланка

Шрі Ланка і крейзі локал бас

Справжніми королями доріг на Шрі Ланці є рейсові автобуси, або локал баси (туристи зазвичай додають ще слово крейзі). Зазвичай це 20-тонне творіння індійського монстра Ashok Leyland (до речі, ними можна насолодитись і в Україні, на шасі Ashok Leyland створені деякі моделі маршруток “Еталон”). По дорозі воно несеться на всіх парах, вискакує на зустрічну, сигналить, різко входить в повороти, не менш різко гальмує і стартує, деколи доводиться заскакувати і вискакувати на ходу.

Людей деколи набивається як в сихівську маршрутку о пів на дев’яту ранку.

Всередині гримить музика, показують кліпи і палять ароматичні палички. Лобове скло прикрашене статуетками Будди, іконками з Ісусом Христом, зображеннями Шиви, Ганеші і інших індуїстських богів. Сам автобус часто теж розмальований і обклеєний плакатами, тож виглядає як кімната підлітка кінця 90-х.

Якщо тобі пощастило знайти місце і сісти, то вже скоро над тобою нависне з п’ятеро людей, як мінімум троє з них при цьому вивалять на тебе свої сумки. Словом, ви вже зрозуміли, проїхатись місцевим автобусом – то ше той атракціон.

А проїхатись по дорозі, коли на твою смугу (а вони тут і так вузькі) вискакує ось ця дурепа і замість гальм просто навіжено тисне на сигнал, типу, ну давай, тікай з дороги, то взагалі розвага ще та. В таких випадках доводиться просто з’їжджати на узбіччя і чекати поки воно понесеться далі.

Разом з тим, у місцевих автобусів є суттєвий плюс – вони ходять мало не до кожного села. Навіть до найвіддаленішого. Коштують теж дуже навіть недорого, ціна на кількагодинну поїздку складає біля одного долара (на Шрі нема сенсу вказувати відстані в кілометрах, оскільки вони ні про що не говорять – деколи 20 км можна їхати півтори години).

Крім того, є покращені автобуси – вони з кондиціонерами і їдуть по платних шосе (так, на Шрі Ланці є платні хайвеї – от там відстань можна рахувати в кілометрах ))). Коштують вони в 2-3 рази дорожче, ніж звичайні автобуси, але в принципі все одно виходить недорого.

Забула про музику. Водії люблять врубувати якісь місцеві коломийки на всю гучність, тож нещодавно держрегулювання добралось і сюди. Тож тепер обмежено рівень децибелів, а крім того, є затверджений перелік виконавців, яких можна включати в автобусах

******

І вже традиційна приписка: якщо вам подобаються мої історії – донейт можна перерахувати на картку Приватбанку 4731 1856 0576 6960.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *