Ідеї для подорожей

Куди літають лоукости: непопулярні міста, які варто відвідати

Однією з особливостей бюджетних авіаліній – є польоти у маленькі аеропорти далеко від основного міста призначення. Мандрівники їх не дуже люблять, бо дорога з аеропорту до міста деколи може коштувати як сам переліт (наприклад, доїхати з Бове до Парижа коштує 18 євро в один бік). Разом з тим, часто ті маленькі міста, куди літають лоукости хай і менш відомі, ніж їх імениті сородичі, але від цього не стають менш привабливими.

Жирона (Барселона)

Невелика Жирона зараз є популярним хабом для потрапляння до столиці Каталонії Барселони. З аеропорту до міста Гауді ходять прямі автобуси, тож Жирону зазвичай оминають, а дарма. Заснована іберійцями у ще дохристиянські часи, Жирона має що показати навіть вибагливому мандрівнику. Старе готичне місто стало місцем зйомок 5 сезону “Гри престолів”, а це вже багато про що говорить. Місто також пов’язане з двома відомими іменами. Саме в Жироні Колумб зібрав гроші на ту саму свою експедицію, а ще місто прикрашає міст, збудований Ейфелем – ім’я якого зараз асоціюється з вежою у французькій столиці.

Шарлеруа (Брюссель)

В масштабах Бельгії Шарлеруа – це зовсім не Брюссель, до бельгійської столиці звідси ще 50 кілометрів. Але Брюссель вам і не потрібен, з цього невеликого аеропорту з вражаючим пасажирооборотом легко і недорого добратись до таких бельгійських міст як Брюгге та Гент, до яких автобусний перевізник Flibco продає квитки з аеропорту по 5 євро. І якщо перший став мегапопулярним після виходу фільму “Залягти на дно в Брюгге”, то Гент і досі є не дуже популярним, особливо серед українських мандрівників. А дарма, середньовічний Гент абсолютно не уступає Брюгге ні за кількістю архітектурних пам’яток, ні за величністю історії.

До речі, Flibco з Шарлеруа їздить не тільки до бельгійських міст, також можна недорого добратись до Люксембургу і до Франції.

Ейндховен (Амстердам)

Ейндховен використовується як лоукостовий аеропорт голландської столиці, туди ж і слідує весь туристичний потік. Сам Ейндховен, до речі, одне з найстаріших міст країни, але на жаль, майже вщент було зруйноване під час Другої світової війни. Відоме як база компанії Philips, але туристам варто звернути увагу на його сусіда Утрехт, на відміну від аеропортової локації, тут середньовічний центр прекрасно зберігся, а добратись сюди поїздом трохи дешевше, ніж до столиці. Також в межах години і по тій ж ціні, як до Амстердама, з Ейндоховена можна добратись до Ротердама і Гааги. Словом, не однією столицею багате королівство Нідерланди.

Бергамо (Мілан)

Бергамо – це не тільке симпатичне місто в Ломбардії, що починає свою історію ще з часів античності, а й “ворота” до італійських Альп (лижникам і бордерам на замітку). Ще одна природна цікавинка – озеро Комо – знаходить всього в 30 кілометрах (і 40 хвилинах електричкою) від Бергамо. Менш популярний сусід озера Комо – Себіно, красотами нічим не уступає, а от натовпів людей тут уникнути простіше. Околиці Бергамо можна досліджувати не один день і можна навіть до Мілана не добиратись.

Меммінген (Мюнхен)

Ще один цікавий аеропорт, куди зі Львова літає наш улюблений ірландський лоукост. Попри те, що його називають аеропортом Мюнхена, до баварської столиці звідси далекувато – більше 100 кілометрів. Тим не менше, маленьке містечко у Швабії повністю зберегло свій середньовічний центр і цілком заслуговує хоча би на мандрівку одного дня. Також поруч можна відвідати Ульм, Фюссен, Аугсбург та Боденське озеро.

Бове (Париж)

Аеропорт Бове – це маленький аеропорт на околоцях однойменного міста і ще одна хороша ідея для мандрівки. До міста близько – можна навіть дійти пішки (а до Парижа – далеко, 70 кілометрів). У Бове зберігся старий центр і є своя історія – чи не найстаріший довгобуд у всій Європі, місцевий собор будують з 13 століття. Тож, якщо в планах летіти через Бове далі (а тут є багато копійчаних рейсів по всій Європі), то спокійно можна провести тут день-другий.  

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *