Ідеї для подорожей | Україна

9 причин відвідати Дрогобич

9 причин відвідати Дрогобич: що подивитись, де зупинитись і що скуштувати

Дрогобич, це таке місто про яке чув, напевне, кожний львів’янин, але мало хто у ньому був. А жителі інших регіонів України сюди добираються ще рідше. А дарма, адже в Дрогобичі є все, щоб цікаво та насичено провести цілі вихідні – давня та багата історія, красива архітектура, цікаві постаті і симпатичні кав’ярні.

“Дрогобич – у ньому вся сіль” – нове туристичне гасло міста, що цілком закономірно, адже з сіллю пов’язана як історія заснування Дрогобича, так і сьогоденні реалії.

Отже, основні причини відвідати Дрогобич:

Найстаріша солеварня України

Дрогобицький солеварний завод працює ще з 14 століття, тож зараз має почесний статус найстарішого постійно діючого підприємства України.

Більше того, зараз підприємство повернулось до використання старих технологій – сіль виварюють на дровах, як багато сотень років тому. Така собі крафтова сіль.

Комусь завод може виглядати трешово, як у державного підприємства в солеварні доволі мізерний бюджет і будівлі ззовні виглядають зовсім не глянцево. Але місце нереально атмосферне і трохи замерле в часі – всі ці іржаві підйомні механізми, виварювання солі на дровах.

На заводі проводять екскурсії, тож якщо ви там ще не були – люто рекомендую.

До речі, Дрогобич можна назвати нашим Солт Лейк Сіті, адже тут є соляні озера. Підземні, щоправда. Саме з них і видобувають ропу, з якої потім виварюють сіль.

Скуштувати кави з сіллю

Якщо продовжувати тему солі, то в Дрогобичі є ще одна цікава місцина – кав’ярня Кавун, де готують солену каву. Серйозно, одним з інгредієнтів напою є сіль, дрогобицька звісно ж. Не те, щоби я пила таку каву кожного ранку, але смак цікавий.

Ще у них є солений торт. Злегка підсолений, я би сказала. І, до речі, дуже навіть смачний. До соленої кави – саме те )

Відвідати унікальну деревяну церкву св. Юра

Церква св. Юра вважається однією з найкраще збережених дерев’яних церков 15 століття в Україні. А що робить її унікальною – це розписи, а також те, що церква є “подвійною” – на другому поверсі міститься ще одна церква.

Розписи цікаві тим, що у біблійські сюжети вплетені місцеві традиції – так місцеві жінки, що зустрічають Ісуса, ліплять вареники, а краєвиди пустелі єгипетської доповнюють смереки та бойки.

У 2013 році церква була внесена до світової спадщини ЮНЕСКО.

До речі, відвідини церкви св. Юра легко поєднати з солеварнею, оскільки розташовані вони по сусідству.

Ця церква є не єдиним шедевром дерев’яної архітектури міста, так поруч є ще одна цікава Воздвиженська церква.  

Прогулятись вулицею Крокодилів

Вулиця Крокодилів це вигадана територія з творів відомого єврейського письменника та художника Бруно Шульца, одного з найбільш відомих у світі дрогобичан.

Оскільки під вигаданими назвами Шульц описував реальні дрогобицькі вулиці, то під вулицею Крокодилів він швидше за все мав на увазі сучасні вулиці Стрийська та Мазепи біля дрогобицької площі Ринок.

Скуштувати легендарної ковбаси

В радянські часи дрогобицька ковбаса була не просто відомим регіональним брендом, а й дуже цінним продуктом – кажуть, що нею навіть давали хабарі.

Рецептуру виробу було створено на початку 1960-х для тодішньої партійної еліти. Для виготовлення дрогобицької ковбаси використовували свинину вищого гатунку і тільки відбірні її частини. За відомою легендою, на виробництво 150 кг дрогобицької ковбаси йшло 300 свиней.

Знайти камяницю пана, що пережив катастрофу на Титаніку

За адресою Мазепи, 8 в Дрогобичі розташована цікава кам’яниця Фрідмана.  Але будинок, облицьований білою та червоною плиткою, примітний не тільки цікавою архітектурою, а й історією. За легендою на початку 20 століття тут жив пан Тарговський, якому вдалось вижити під час затонення легендарного Титаніка. Кажуть, його настільки дістали журналісти, що він зберігав повне інкогніто.

Не виключено, що це звичайна байка, але будинок справді цікавий і відразу біля Ринку. Ще б піцерія своїм літнім майданчиком не закривала пів будинку, було б взагалі чудово.

Зробити селфі з “українським Нострадамусом”

Ще один легендарний дрогобичанин – Юрій Дрогобич (або Котермак). Відомий астронавт та науковець 15 століття, ректор Болонського університету, вчитель Миколи Коперніка, автор першої друкованої книги, виданої українцем – це далеко не повний список всіх досягнень Юрія Дрогобича.

А пам’ятник Юрію Дрогобичу розташований в затишному сквері біля старовинного костелу св. Бартоломея.

Знайти вілли часів “нафтового буму”

Вілла Б’янки. Зараз тут розташований музей

Ми багато знаємо про золоту лихоманку на Алясці та в Каліфорнії, але Галичину 19 століття лихоманило не менше, щоправда через нафту. Саме завдяки нафті Дрогобич і розбудувався і розбагатів, на той час місто за рівнем добробуту поступалось тільки Львову.

Нам ж про старі добрі часи тепер нагадує архітектура – розкішні вілли кінця 19 початку 20 століття.

Глянути на місто з висоти пташиного польоту

Зробити це дуже просто – потрібно просто віднятись на вежу Ратуші – з якої відкривається вид на все місто, а також на навколишні гори.

Це далеко не повний перелік усіх цікавинок Дрогобича. Наприклад, тут ще є цікавий пам’ятник Шевченку – кобзар тут зображений молодим, як на купюрі в 100 гривень. Це багата і різноманітна єврейська спадщина, в тому числі відновлена Хоральна синагога.

Booking.com

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *