Європа | Греція | Іспанія | Німеччина | Франція

Відпочинок в Європі 2020: коли відкриють кордони

Відпочинок в Європі влітку 2020 року точно буде відрізнятись від усіх попередніх років. Пандемія Covid-19 внесла свої вагомі “корективи” і зараз подорожі заморожені майже у всьому світі.

Тревел-експерт та засновниця проекту MakeMyTripUkraine Юлія Стріплінг-Шкурко зібрала всю останню інформацію на тему коли європейські країни відкриють кордони і взагалі, яким буде туризм цього літа.

Більше половини європейців планують подорожувати в період з кінця літа до осені 2020 року, якщо їх пункти призначення не будуть знаходитися в карантині. І в будь-якому випадку, вони мають намір дотримуватися обережності: постараються уникати великих міст і громадського транспорту, або виберуть поїздки всередині країни.

Важливо: вся інформація подана станом на 27 квітня і ці дані можуть і, швидше за все, будуть змінюватись.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Лейєн порадила громадянам ЄС не планувати літні канікули.

В Євросоюзі активно обговорюють можливість і роблять акцент саме на відкритті внутрішніх кордонів для громадян ЄС, за словами Комісара з питань внутрішнього ринку Террі Бретона.

Італія

Італія не розраховує на міжнародний туризм в 2020 і готує програму стимулювання внутрішнього туризму.

Малозабезпеченим і середньо забезпеченим сім’ям, які вирішать провести відпустку в Італії, як обіцяє міністр культури і туризму Даріо Франческіні, буде виплачено до 500 євро готівкою, щоб компенсувати витрати на дорогу, харчування та проживання. Розглядаються й інші варіанти підтримки. Наприклад, податкове вирахування до 300 євро для всіх, хто замовить проживання більше трьох днів на італійських курортах. Щоб знизити скупчення людей в готелях і пансіонатах, планується зменшити або навіть скасувати податки для власників квартир, що надаються в оренду на літо. А власникам пляжів можуть надати безвідсоткові кредити на два роки на витрати щодо переобладнання, пов’язані з новими вимогами безпеки.

При цьому, з 27 квітня ті, хто проживають в безпосередній близькості від моря, річки або інших водойм, мають право купатися, дотримуючись дистанції (купання прирівняне до дозволеним раніше занять спортом).

Попередньо обговорюється, що Італія може почати відкривати кордони для іноземних туристів тільки з вересня, і це при відсутності нових спалахів епідемії.

Німеччина

Німеччина частково послаблює заходи карантину: в країну дозволено в’їжджати сезонним працівникам (в тому числі з України), членам сімей, які проживають на території Німеччини. Також повідомляється, що кордон з Польщею можуть відкрити в період з 3 травня по 12 червня. Громадянам Німеччини частково дозволено здійснювати поїздки по країні, але не в туристичних цілях (готелям заборонено надавати послуги гостям, що прибули з метою подорожі.

Відпочинок на Середземномор’ї, в Північній Африці, є найбільш вірогідним в короткостроковій перспективі, і на думку уряду Німеччини, можливий тільки при наявності гігієнічних концепцій, заснованих на європейських стандартах. Федеральний уряд Німеччини вважає, що поїздки на далекі відстані навряд чи будуть можливі цього літа, і звертається до громадян з проханням провести відпустку в своїй країні.

Іспанія

Уряд Іспанії днями повідомив, що пляжний відпочинок для іноземних туристів буде доступний тільки в 2021 році.

А в 2020 році країна буде розраховувати тільки на внутрішніх туристів. В оптимістичній перспективі, до осені можливе лише прийняття туристів з Португалії і Франції.

Туреччина

Турецький уряд планує відкриття туристичного сезону для своїх громадян до кінця травня. І після цього, якщо все буде проходити добре, країна відкриється для іноземних туристів.

Кіпр

Міністр туризму Кіпру Саввас Пердіос заявив, що одних з перших іноземних туристів країна зможе прийняти з липня, якщо при цьому все буде в порядку з епідеміологічною обстановкою в країні відправлення туристів.

Данія

Датський уряд послабив вимоги до в’їзду: іноземні подружжя і партнери, а також діти або родичі датчан тепер можуть повертатися в країну, навіть якщо у них немає дозволу на проживання (Данія була однією з перших країн в Європі, яка закрила кордон 14 березня; “тим не менше, люди з симптомами продовжують отримувати відмову на кордоні”, – заявив міністр закордонних справ і інтеграції Маттіас Тесфае в парламенті).

Нідерланди

Нідерланди з 17 квітня 2020 зняли заборону на авіасполучення з Австрією, Іспанією та Італією. Однак пасажири, які прямують в Нідерланди з країн з підвищеним ризиком зараження коронавірусом, можуть в’їхати на територію країни тільки при наявності відповідних форм про стан здоров’я.

Португалія

Португалія сподівається відновити туристичний потік також вже в липні (заявлені терміни відновлення регулярних авіарейсів). Країна має намір розвивати сільський та природний туризм, популяризувати невеликі природні об’єкти і села, замість концентрації туристичних потоків в великих містах і акценту на великих пам’ятках.

Країни Балтії

Країни Балтії домовилися про спільну процедуру відкриття наразі закритих кордонів між трьома державами ЄС в північно-східній Європі (країни Балтії, в цілому, досягають успіху в боротьбі з поширенням вірусу, Естонія, Латвія і Литва особливо рано відреагували на перші підтверджені випадки зараження строгими заходами – все три країни відразу оголосили надзвичайний стан і закрили свої кордони).

Греція

Греція обмірковує введення “паспортів здоров’я”, а це означає, що ті, хто хоче поїхати в Грецію, повинні пройти тестування в першу чергу в країні, де починається відпустка

Чехія

Президент Чеської Республіки Мілош Земан запропонував закрити кордони країни для в’їзду з метою туризму на рік.

При цьому, Чехія стала першою країною в Європі, яка зняла заборону на поїздки своїх громадян і резидентів за кордон. Але після повернення вони повинні або сісти на двотижневий карантин, або пред’явити довідку про те що не хворі на коронавірус (вона повинна бути видана не пізніше, ніж за 4 дні до поїздки). Однак, на сьогодні можливість подорожувати залишається більше теоретичної – авіа- і залізничне сполучення ще не відновлено, автобуси також не ходять, інші країни ще не відкрили своїх кордонів і не зняли карантинних заходів.

Франція

Президент Франції раніше стверджував, що зовнішні кордони Шенгенської зони можуть залишатися закритими до вересня, тому що вірус розвивається іншими темпами по всьому світу в порівнянні з його розвитком в Європі. А міністр транспорту і навколишнього середовища Франції Елізабет Борн нагадала французьким громадянам, що зараз не час планувати вояж на літо, і потрібно зосередитися на “поступове повернення в нормальне русло”.

Великобританія

Уряд Великобританії закликав громадян не планувати літні відпустки за межами країни (поїздки за кордон можливі тільки в разі крайньої необхідності).

Замість підсумку

Оскільки туризм є одним з найбільш постраждалих секторів в нинішній кризі, 27 квітня в Брюсселі проходить онлайн конференція міністрів туризму країн ЄС, головна мета якої домовитися про загальні правила і координації дій.

В вересні-жовтні 2020 буде також організовано спеціальний саміт для боротьби з наслідками пандемії, де будуть обговорюватися заходи по відновленню і подальшим формам ведення туристичної діяльності

Але Європа, це не Азія або Нова Зеландія, літо практично не за горами, ще трохи, і літній туристичний сезон в Європі для європейців, також як і в Європі для українців, втрачений.

… до кінця квітня більшість країн визначиться, і стане ясно, як буде функціонувати туристичний ринок Європа-2020.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *