Шрі Ланка | Ідеї для подорожей

Шрі-Ланка відкривається для туристів: правда чи ні? Оновлено

Останні кілька днів відразу кілька ресурсів повідомили, що Шрі-Ланка відкривається для туристів не то з 1 січня 2021 року, не то ще навіть у грудні цього року. Більше того, деякі туроператори вже почали продаж новорічних турів. Чи справді це так і чи можна вже починати купувати квитки та планувати мандрівку?

Оновлено 19 грудня 2020 р. На сайті департамету іміграції з’явилось повідомлення датоване 18 грудням, що в’їзд відкрито для громадян 12 країни, що проживають в Україні, Росії та Казахстані.

У повідомленні вказазано, що їм дозволено в’їзд до Шрі-Ланки з туристичною метою. Для в’їзду необхідно отримати візу (тут процедура не змінилась, віза оформляється онлайн на сайті і отримують її в аеропорту при в’їзді, ціна 35 дол).

Також випливає, що мова тут йде про чартерні рейси.

Також українські туроператори заявляли, що мають домовленості з міністерством туризму на чартери 28 грудня.

Правила в’їзду (чи потрібний карантин, тести, чи дозволені пересування по острову і тому подібне) наразі не роз’яснені.

Станом на 13 грудня країна закрита для візитів з туристичною метою. Офіційних повідомлень про відкриття – наразі не було.

Пожвавлення в медіа і соцмережах спричинили кілька повідомлень.

По-перше, це повідомлення Служби цивільної авіації про готовність відновити комерційні та чартерні рейси до Шрі-Ланки з 26 грудня 2020 року. Лист датований 11 грудня і зверніть увагу, що у документі йдеться про пропозицію, а не про фактичне відновлення авіасполучення. Від себе додам, що рішення про відкриття кордонів приймається на значно вищому владному рівні.

По-друге, це повідомлення місцевого видання, що президент Шрі-Ланки дав добро на відкриття країни з 1 січня 2021 року. При цьому, джерелом інформації є не офіційна заява президента, а повідомлення міністра туризму про те, що його відомство підготувало пропозицію, а президент нібито дав “зелене світло”.

Тут потрібно розуміти, що міністерство туризму дає подібні пропозиції чи не кожного тижня починаючи ще з кінця березня, коли і почався ковідний локдаун. Їхня галузь стрімко обвалилась, тому логічно, що це міністерство з самого початку лобіює відновлення авіасполучення та відкриття острову для туристів. Проблема в тому, що є інші міністерства, які таку думку не поділяють, в першу чергу – Міністерство охорони здоров’я.

Більше того, саме відкриття країни для пересічного туриста не означає, що можна буде вже завтра прилетіти і поїхати мандрувати по острову. Треба уважно зважати на правила в’їзду, а майже всі пропозиції відкриття кордонів передбачали обов’язковий карантин на тиждень-два, постійний контроль пересувань (або і взагалі заборона на такі) і здавання ПЛР-тестів кожні 5-7 днів.

Якщо підсумувати – подібні заяви таки вселяють певний оптимізм, що Шрі-Ланка таки обговорює можливість відкриття кордонів. Але потрібно дочекатись двох речей: офіційного документу про відкриття та повного переліку умов в’їзду.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *