Шрі Ланка | Азія | Блог

Фільми про Шрі Ланку

Кіно, зняте на Шрі Ланці у наших краях не надто відоме, а фільми виробництва Шрі Ланки – і поготів. Виправляємо це непорозуміння.

Свого часу я багато шукала, щоб такого подивитись про Цейлон, ділюсь знахідками з вами. Деякі фільми виявились нудятіною повною, а деякі – дуже навіть нічого.

Усі фільми можна знайти і скачати на торентах, але оскільки піратство – це не дуже добре, прямі лінки давати не буду.

Machan (Дружбани), 2009

Комедія про те, як прості ланкійські хлопці ніяк не могли отримати шенгенську візу, тому вони назвали себе збірною з гандболу і таки змогли вибратись до омріяної Європи. Тільки там їм довелось грати в гандбол.

Фільм базований на реальних подіях, від цього ще смішніше. Ну а нам, українцям, усі ці візові перипетії ой як знайомі. 

Спільне виробництво Шрі Ланки та Італії. Кіно зібрало цілу колекцію нагород на різноманітних фестивалях. Можна знайти на youtube.

Elephant Walk (Слонова прогулянка), 1954

Старе кіно з незрівняною Елізабет Тейлор. У наші дні від сексизму і того, наскільки по-ідіотськи представлена головна героїня, деколи хочеться блювати, але все одно подивитись цікаво.

Історія про те, як британець з дружиною переїжджає до Цейлону у батьківські маєтки посеред чайної плантації. Фільм показує ті славні часи, коли в шріланкійських горах ще водились дикі слони (більше про місцевих слонів можна почитати тут).

Kannathil Muthamittal (Поцілунок в щічку), 2002

Індійське кіно про тамільську дівчинку з Шрі Ланки, яку вдочерила тамільська сім’я з Індії і про те, як вона намагається знайти свою маму. Добре кіно, незважаючи, що мова йде про абсолютно злі часи громадянської війни. Мені сподобалось.

А оскільки кіно індійське, без музики, звісно, не обійшлось.

Demons in Paradise (Демони в раю), 2017

Документальне кіно про “тамільських тигрів”. В першу чергу варто глянути тим, кого цікавить тема громадянської війни. Учасник Канського фестивалю.

Sulanga Enu Pinisa (Покинута земля), 2005

Шріланкійсько-французький арт-хаус. Перші півгодини (може значно менше, але мені здавалось, що пройшла ціла вічність) на екрані відбувається абсолютного нічого, тому я його таки не осилила. Я не настільки люблю Шрі-Ланку. Але раптом комусь сподобається, мені попадались хороші відгуки.

Indiana Jones and the Temple of Doom (Індіана Джонс і Храм долі), 1984

Архівне фото: Гаррісон Форд прибув на Шрі Ланку

Ще одне доісторичне кіно – з далекого 1984. Фільм насправді не про Шрі Ланку, але зйомки проходили саме тут – в Канді, після того, як фільм заборонили знімати в Індії.

Duran Duran – Save A Prayer, 1982

І бонус – не кіно, але дуже цікаве відео.

Ще один привіт з 80-х, кліп Duran Duran, який також знімали на Шрі Ланці.

В кадр попали традиційні рибацькі човни і традиційні рибалки, що сидять в воді на палках (тепер такі ловлять хіба туристів, щоб сфотографуватись за гроші). Також є фортеця в Сігірії, ще без металевих драбин, які збудували значно пізніше, а також статуї Будди в Полоннаруві.

Це, до речі, не єдиний кліп, знятий британцями на Шрі Ланці, але про це я зроблю окремий запис.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *