Блог | Шрі Ланка

Шрі Ланка і алкоголь

20 березня, коли Шрі Ланка ввела комендантську годину, тут, в тому числі, закрили всі винні магазини (це така місцева назва для закладів торгівлі, де продають алкоголь). Кажуть, через це ціни на місцевий самогон виросли до небес і за пляшку такого пійла просять 5000 рупій (це біля 30 дол). Більше того, незаконним зараз є не тільки продаж, а й вживання – в місцевих новинах проскакувало, що були арештовані за розпивання. В турзонах, щоправда, якесь вино чи пиво знайти не проблема, але турзони тут в принципі живуть в іншій реальності.

Взагалі місцева влада любить обмежувати продаж алкоголю. Наприклад, заборона діє під час всіх державних свят, а їх тут не мало – кожного повного місяця буддисти відзначають священний день Пойя (ага, ви правильно зрозуміли, кожних 28 днів вихідний). Також забороняли продавати алкоголь під час виборів. Словом: у будь-якій незрозумілій ситуації закривай винні магазини.

У великих містах винних магазинів вистачає, але в принципі відкрити його не так просто. По-перше, ліцензія коштує шалених грошей, по-друге, ліцензій є обмежена кількість, по-третє, є цілий список обмежень де алкошопи відкривати не можна. Тому, буває така ситуація, що найближчий магазин з пивом буде кілометрів так за тридцять.

Самі алкомаркети – це теж видовище ще те. Зазвичай це невеликий МАФ, повністю заґратований, торгівля ведеться через маленьке віконечко в тих гратах. Клієнтура юрбиться навколо того віконечка, деколи висить на гратах – це нереально весело. Я вже кілька раз думала зняти відео, але кожного разу відмовлялась від тої ідеї, побоюючись за власну безпеку )))

Напередодні свят (тобто, коли продаж закриють) все це гіперболізується, людей стає все більше і вони затарюються араком і ромом майже як українці гречкою під час приступу паніки.

Ще один цікавий момент, біля винних магазинів ви не побачите місцеву жінку. Іноземку – так, місцеву за три роки я не бачила ніразу. Більше того, ще до 2018 року місцевим жінкам взагалі було заборонено продавати алкоголь. Зараз заборону зняли, але традиційні цінності такі традиційні. Разом з тим, в Коломбо чи в іншому більш-менш великому місті побачити в кафе жінку з вином чи коктейлем – не така вже й дивина.

А моє улюблене у цій всій історії – це обмеження на зберігання алкоголю вдома. Дозволено ящик пива і пару пляшок міцного алкоголю. Якщо вам, наприклад, треба прикупити пару ящиків оковитої, скажімо, на весілля – то потрібно звернутись до органів влади і отримати спеціальний дозвіл. Звичайно, що заради якоїсь вечірки ніхто дозволами не заморочується. Тому періодично в місцевій пресі з’являються новини типу: поліція арештувала нелегальну вечірку! Під час обшуку вилучили 2 ящика пива, 5 пляшок вина і півтори пляшки віскі!

***
А якщо вам подобаються мої історії – донейт можна перерахувати на картку Приватбанку 4731 1856 0576 6960.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *