Ідеї для подорожей

Чому не варто боятись планувати нові подорожі вже зараз

Варто чи не варто братись за планування нових подорожей, поки світ все ще закритий на пандемічному карантині? Мені здається, що варто.

Сьогодні, 20 травня, Кабмін вирішив послабити карантинні обмеження щодо транспорту. З 1 червня в Україні відновлюється залізничне сполучення, а з 15 червня – міжнародне авіасполучення. Про подібні терміни відновлення сполучення говорять і в ЄС.

Нам всім складно уявити, яким тепер буде міжнародний туризм, особливо на фоні страшилок про другу хвилю пандемії наприкінці 2020 року. Але у мене є обережний оптимізм, що боятись не варто. І ось чому:

Світ не погодиться на ще один двомісячний карантин

Навіть якщо справді буде новий спалах епідемії, новий масовий карантин у світі запроваджувати не будуть. Оскільки ще два місяці простою не витримає економіка навіть найбільш розвинутих країн. Тому, якщо обмеження якісь і будуть, то скоріше більш точкові, такі як обов’язкове носіння масок, дезінфекція рук  та недопущення масових скупчень людей.

Бізнес швидко перелаштується на нові умови

Бізнес, коли він працює в умовах здорової конкуренції, на будь-які проблеми зазвичай реагує швидше, ніж чиновники та бюрократи. У першу чергу тому, що він ці проблеми бачить швидше. Яскравий приклад – коли в Ірані масово почали фіксувати спалахи коронавірусу, авіакомпанії скасували туди рейси ще у лютому, задовго до того, як уряди ввели відповідні заборони. І якщо у березні ніхто взагалі не знав, що таке Ковід-19 і як з ним боротись, то тепер досвіду вже більше. Хоч ми і досі не знаємо як з ним боротись.

Тож у випадку другої хвилі епідемії на нас швидше за все чекає ще більше масок та дезінфекторів, але не повне закриття кордонів.

Лояльність перевізників

Абсолютна більшість авіакомпаній зараз скасувала штрафи за зміну дати квитка. Якщо раніше будь-яка зміна планів серйозно била по кишені, то зараз перевізники готові йти на уступки і дозволяють зміну дати. І це правило стосується як традиційних мережевих авіакомпаній так і лоукостів.

Хороші ціни

Знижки, знижки і ще раз знижки. Саме зараз туристичний бізнес буде запускати усі можливі акції. Що ціни на авіаквитки, що на готелі, що на розваги будуть знижуватись. Так, збиратись на інший кінець світу відразу 15 червня можливо не варто, але якісь коротші вилазки можна сміливо планувати. Та й літом на щастя погода дозволяє комфортно подорожувати майже по всій Європі.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *