Україна | Ідеї для подорожей

Замість моря: альтернативні водойми в Україні, які варто відвідати

Цікаві водойми в Україні, які варто відвідати: озера, річки, водоспади

Традиційно, більшість українців їдуть відпочивати на узбережжя Чорного та Азовського морів, але не морем єдиним. Зібрала добірку водойм в Україні, де відпочити можна не гірше.

Шацькі озера

Волинь моя, краса моя… Найбільше і найвідоміше з Шацьких озер – Світязь – є другою за величиною в Україні, всього ж озер – більше тридцяти. Чиста, мов сльоза, вода, відсутність натовпів туристів і всього-на-всього шість годин маршруткою до Львова. В якості бонусу – місцевий делікатес вугор і свіжі раки. Останніми роками інфраструктура озер розвивається, окрім власне плавання і риболовлі з’являються й інші розваги – починаючи від екскурсій і закінчуючи яхтингом і навіть дайвінгом.

Солотвино

Наше “Мертве море”. Невелике закарпатське селище на кордоні з Румунією відоме як місто солекопів і солених озер. Найбільше з них Кунігунда – за ступенем мінералізації води справді нагадує Мертве море. Вода влітку прогрівається до 25-27 градусів, а дно і береги вкриті лікувальною гряззю. В якості бонусу можна влаштувати собі тур замками Закарпаття.

Берегове

Наші “Карлові Вари”. Термальні джерела Берегового приваблюють все більше і більше людей своїми цілющими водами, а ще місцевим колоритом: це такий собі маленький шматочок Угорщини в Україні. У самому місті є кілька басейнів. Окрім того, неподалік – у с. Косино – розміщений ще один великий термальний комплекс на сім басейнів.

Заліщики

Невелике містечко на Дністрі, яке курортної слави набуло ще в часи бабці Австрії. Дністер огинає місто так, що з воно стає схожим на острів. Окрім красивої природи, пляжів, в Заліщиках збереглась стара австрійська забудова.

Джуринський водоспад

І ми так плавно переміщаємось з Закарпаття до Тернопільської області. Якщо включити у свої мандрівні плани Заліщики, то поруч є ще одна цікава водойма – Джуринський водоспад. А поруч з ним закинутий Червоногородський замок (не плутати з однойменим Червоноградом на Львівщині). Добратись сюди справа нелегка – ні потягів, ні автобусів, та й дороги загалом не дуже, але варта одного вікенду. Походження водоспаду досі залишається загадкою – його створили не то турки-османи, не то тодішні бізнесмени для забезпечення роботи млина. А червонуваті ґрунти (які і дали назву місцевості) додають ще більшої містичності у навколишні ландшафти.

Дністровський каньйон

І Заліщики, і Джуринський водоспад є частиною Дністровського каньйону, який загалом простягається вздовж на 250 км. Мандрувати цими краями можна тижнями: починаючи від фортець у Хотині та Кам’янці-Подільському і закінчуючи Галичем біля Івано-Франківська. Але є і кілька особливих місць, на які варто звернути увагу. Бакота – затоплене село біля Кам’янця-Подільського, її ж називають “українською Атлантидою”. Можливо, занадто пафосно, але місце цікаве не тільки історією і красивими краєвидами на водосховище. Поруч також є мальовничі скелі, гори і печерний монастир.

Ще одна цікава крапка на берегах Дністра – Раковець. Кілька років тому тут відкрили річковий порт, з якого на плоскодонному кораблі “Юрій” здійснюються круїзи по Дністру. Окрім того, в селищі збереглись руїни замку 17 століття. 

Ялпуг

Раз ми вже згадали про друге за величиною озеро України, то варто би і сказати пару слів про найбільше – Ялпуг. Озеро розташоване між Одеською областю та Молдовою, і саме на його берегах у місті Болград народився п’ятий Президент України. Ще цю місцевість називають “Болгарською Бессарабією”, бо саме в цьому регіоні проживає більшість українських болгар. Добратись в Болград можна легко маршрутками з Одеси.

Гниле море

Ще одна водойма в Україні, що заслуговує на звання наше “Мертве море” – це озеро Сиваш, воно ж Гниле море, воно ж Рожеве озеро. Сиваш відомий своїми лікувальними грязями (на їх основі навіть виробляють косметику) та марсіанськими пейзажами – вода в озері набуває рожевого кольору. Від Азовського моря озеро відділяє Арабатська стрілка, а на півдні воно межує з окупованим Кримом. Тож зараз поплавати в унікальній соленій воді можна на Херсонщині, у Генічеському районі.  

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *