Україна | Маршрути

Нескладні маршрути по Карпатах зі Львова

Варіанти нескладних походів в Карпати на один-два дні: Парашка, Боржава, Кукул, Чорногора, Свидовець.

Якщо при думці про Карпати ви собі уявляєте нещасну людину з 20-кілограмовим “Єрмаком” за плечами, що пробиваючись крізь болото і хащі, лізе в гору, то ви не помиляєтесь – можна і так. Але насправді, є багато мальовничих маршрутів, які можна пройти за кілька годин чи днів, без потреби тягнути на собі тижневий запас продуктів. Та і Єрмаки – це позавчорашній день, сучасні наплечники в рази легші та зручніші.

Підготувала для вас підбірку нескладних маршрутів по Карпатах, без 30-тикілометрових марш-кидків та зі зручним транспортним сполученням.

Парашка, Сколе

Гора Парашка (або Параска) – найвища вершина Львівщини (1268 м), яка повністю розташована на території області. І це чи не ідеальна точка для поїздки на вікенд з кількох причин. По-перше, сюди просто добиратись зі Львова, як власним авто, так і громадським транспортом (ліпше електричкою, але маршрутки теж є, як опція). По-друге, сам маршрут нескладний і дуже мальовничий. Всього йти 10 км, старт за “Рукавичкою” біля вокзалу. Піднятись на гору можна за один день, а можна розбити на дводенний похід. У другому випадку є кілька опцій – повернутись назад у Сколе, або продовжити маршрут і піти до водоспаду Гуркало, з якого спуститись у село Корчин або продовжити шлях до Верхнього Синьовидного.

Відразу примітка – не зважайте на час, який малюють карти гугл, його можна сміливо множити на півтора (це стосується всіх викладених карт).

Стій, Боржава

Гора Стій – найвища вершина масиву Боржава (1681 м), окрім того, тут розташовані залишки радянської радіолокаційної станції. На один день на Боржаву зі Львова скататись буде накладно, а от для двох днів – те, що треба.

При підйомі на Стій можна трохи схитрувати, і пропустити наймаруднішу частину підйому. Спочатку під’їхати автомобілем (чи таксі) до водоспаду Шипіт, а далі підйомником піднятись на хребет на гору Гемба. Далі навіть з тяжким наплечником йти буде не дуже тяжко – ви вже на хребті, набір висоти плавний, окрім того, навколишні схили вкриті кущами чорниці – ідеальна причина для короткого перепочинку.

Добиратись в ці краї найзручніше мукачівською електричкою до Воловця або Гукливого, а далі – або пішки, або таксі+підйомник.

Кукул, Ворохта

Насправді Ворохта перш за відома, як стартова точка для підкорення Говерли. Звідси на таксі можна доїхати до бази Заросляк, від якої на найвищу вершину України можна піднятись за кілька годин. Але з того часу, як Ющенко запровадив традицію обов’язкового підйому на Говерлу, тепер ця вершина деколи нагадує Високий замок – людей явно не менше.

Вид на Чорногірський хребет

Але з Ворохти є виходи і на інші вершини, і один з найцікавіших варіантів – Кукул (1539 м). По-перше, саме з нього можна побачити як всю Чорногору, так і інші карпатські масиви – Горгани та Свидовець. По-друге, підйом сюди нескладний.

Стартувати на Кукул можна як з Ворохти, так і з іншої залізничної станції – Вороненко (тут підйом довший, але дещо плавніший). Добиратись – потягами зі Львова.

Петрос, Кваси

Вид на Говерлу з Петроса

Якщо ж хочеться високих гір, то найпростішим варіантом з українських двохтисячників є Петрос (2020 м). Це четверта за висотою вершина українських Карпат і краєвиди тут не гірші, ніж з Говерли: видно як весь чорногірський хребет – від Говерли по Піп Івана, а також сусідній Свидовець з Близницями.

З Квасів маршрут не найкоротший, але найплавніший, а відсвяткувати завершення походу можна у місцевій крафтовій пивоварні Ципа.

Близниці, Ясіня або Кваси

Коні на Свидовці

Якщо з Квасів піти в протилежний від Петроса бік, ви вийдете на інший масив – Свидовець. Найвищою вершиною тут є Близниці (1883), насправді це дві вершини, розташовані дуже близько одна від одної. Альтернативний шлях підйому з села Ясіні. Тут можна добряче схалявити, піднявшись УАЗіком до гірськолижного лижного курорту Драгобрат, а далі до Близниць – рукою подати.

Similar Posts

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *