Ідеї для подорожей | Бельгія | Греція | Іспанія | Німеччина | Польща | Франція | Чехія

Замки Європи: лоукост-гід

Замки старого континенту є однією з багатьох численних атракцій, які заманюють сюди мільйони туристів. Лицарі, бали, вражаючі фортифікаційні споруди, все це і створило той романтичний образ Середньовіччя. А завдяки бюджетним авіалініям помацати історію власними руками не так вже й накладно.

Польський Вавель

Замок, найбільший відомий львів’янам, втім ми не могли оминути його увагою – саме у Королівському замку в Кракові залишились скарби з Високого замку у Львові. Зокрема, золотий хрест, біля якого молився Папа Римський Іван Павло ІІ, зроблений з двох діадем, привезених зі Львова.

Добратись  до Кракова зі Львова просто. Найдешевший спосіб електричкою до кордону у Шегинях (11 грн), пішки через кордон до Медики, маршруткою до Перемишля (3 злотих) і далі поїздом до Кракова (45 злотих). Такий шлях є одним з найдешевших (можна зекономити ще більше, якщо з Перемишля поїхати електричкою до Ряшева (11 злотих) і далі їхати автобусами “Polski Bus”, квитки на які коштують від двох злотих). Найбільш екстремальний тут момент, піший перехід з його неодмінним атрибутом – чергами та штовханиною. Альтернатива – Інтерсіті Київ-Перемишль, квиток зі Львова обійдеться в 172 грн і вже через дві години ви у Польщі.

Інша, швидша, альтернатива – летіти Ryanair’ом. Квитки зі Львова та Києва часто можна зловити за 10 євро, а то і менше.

Прага

Саме у чеській столиці розміщений найбільший у світі діючий замковий комплекс – Празький Град. Зараз фортеця є резиденцією президента, що робить її також найбільшою у світі резиденцією. Словом, тільки заради цього варто відвідати це колоритне центральноєвропейське місто (насправді Прага має багато чого, чим привабити мандрівника).

В Прагу легко і недорого добиратись з Кракова вже згаданим “польським бусом”.

Або автобусами Leo зі Львова (автобус до чеського Богуміна, а далі – потягом). Під час розпродажів бувають квитки і по 4 євро.

Франція, Шато де Віньї

Маленьке містечко Віньї розмістилось між Парижем та Бове (а тут – аеропорт номер один для лоукостових авіакомпаній). Саме містечко стало ньюсмейкером після того, як оголосило про продаж місцевого середньовічного замку – всього-на-всього за 5,7 млн дол.

Замок, втім, і до того був відомим, наприклад, саме тут знімала свій кліп Ріанна.

А добратись до Бове або Парижа можна недорого з сусідньої Польщі.

Алькасар в Сеговії

Замок на скелі в Сеговії відомий всім, хто любить диснеївські мультики – саме за його зразком створювали замок Попелюшки. Але і без цього, фортеця і є однією з найбільш впізнаваних в Іспанії. Алькасар будувався як фортеця, але за свою історію встиг побувати і королівським палацом, і академією і навіть тюрмою.

Добратись до Сеговії, в центрі якої і розміщений грандіозний фортифікаційний комплекс легко з Мадрида – автобусом або поїздом.

А до самої іспанської столиці є багато лоукост-рейсів з Польщі.

Антверпен

Антверпен – найбільше місто Фландрії, друге за величиною місто Бельгії, один з найбільших портів Європи. А ще він може похвалитись вражаючим замком в самому центрі. Замок Хет Стен в Антверпені збудований в далекому 13 столітті для оборони від набігів вікінгів, а зараз перетворився на музей. Місто з багатою історією злетів та падінь, однозначно варте того, щоб його відвідати. А ще по Бельгії дуже просто пересуватись через малі відстані. Антверпен розташований всього в 30 км від Брюсселя, тож саме столиця і є стартовою точкою. У Брюсселі є два аеропорти – головний, який в основному використовуються мережеві авіалінії, та Шарлеруа (його ж називають Брюссель Південь) – який є базою лоукостів.

Корфу

Греція у нас більше асоціюється з пляжами, але в доповнення до пляжів давня цивілізація пропонує захопливу програму. Наприклад, острів Керкіра (більш відомий за італійською назвою Корфу). Острів в Іонічному морі, як вважається, був заселений ще з часів палеоліту. Історичні пам’ятки тут на кожному кроці, та що казати, якщо тільки замків аж три. Два з них в столичному місці з оригінальними назвами Стара та Нова фортеці. Нова, до речі збудована в 16 столітті. Стара, як не дивно, теж (на місці де венеціанці збудували свою фортецю існували оборонні укріплення, зведені ще візантійцями, це і пояснює назву). 

В 30 кілометрах від столичного Корфу-таун на горі видніється Замок Ангелів, саме так перекладається назва Ангелокастро – свого часу основний оборонний мур острова.

Добратись в цей край замків і пляжів доволі просто, є прямі рейси з багатьох польських міст, у тому числі з Ряшева та Катовіц.

Замки Німеччини

Ще одна країна, де замки є візитною карткою – це Німеччина. Що особливо зручно, одні з найвідоміших споруд розміщені поруч з Меммінгеном – лоукост-аеропортом Мюнхена.

У першу чергу – це Нойшванштайн та Гоеншванґау, сюди їздять автобуси лоукост-перевізника Flixbus, ціни на квитки стартують від 5 євро.

Ще один “канонічний” замок – Гогенцоллерн, також знаходиться неподалік – сюди зручніше їхати через Штутгарт вже згаданим Flixbus.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *