Ідеї для подорожей | Україна

9 причин відвідати Борислав

Борислав: що подивитись, що відвідати, де поїсти і як добратись зі Львова

З Бориславом у всіх доволі скупі асоціації – нафта, Іван Франко, депресивна промисловість і проблеми з водою. З туризмом, натомість, асоціації не виникають – хоча, для мандрівки вихідного дня місто цілком пасує. Суттєвий плюс у наші пандемічні часи – нормальне транспортне сполучення, зі Львова регулярно курсують автобуси.

Побачити як видобувають нафту

По всьому місту розкидані нафтові вишки-качалки, у тому числі діючі. Борислав єдине у світі місто, розташоване на нафтогазовому родовищі і щоб побачити як видобувають “чорне золото” далеко ходити не треба.

Відвідати музей нафти та газу

На великий-превеликий жаль музей не працює на вихідні (ну і справді, коли ж ще туристам сюди їхати), але частина експонатів розташовані на вулиці, тож доступ до них є цілодобово. Можна зазирнути у законсервовану нафтову свердловину, побачити величезну бочку у якій у минулому столітті зберігали нафту і навіть знайти підстрижений газон!

Знайти Бориславський водоспад зі слідами нафти та мінеральних вод

Це, звичайно, не Ніагара і не водоспад Вікторія, але місце справді красиве. Водоспад невисокий, але є пам’яткою природи з офіційною назвою “Бориславський розріз палеогену”. Якщо простіше – місцевим берегам більше 40 мільйонів років.

Знайти цікаві вілли з дерев’яним оздобленням

В архітектурному плані Борислав, звичайно, програє сусідньому Дрогобичу, але і тут трапляються цікаві будинки. Знову ж таки, шкода, що до деяких з них доступ закритий.  

Знайти аптеку, яку збудував винахідник гасової лампи

Всім відома історія про фармацевтів зі Львова Ігнасія Лукашевича та Яна Зеха, які у 19 столітті винайшли гасову лампу. Лампа працювала на гасі, які отримали внаслідок дистиляції нафти. Але історія зараз не про керосин, а про Яна Зеха. Після пожежі у Львові, в якій загинула його дружина, Ян перебрався до Борислава, де відкрив першу у місті аптеку.

Саму аптеку зараз, на жаль, не знайти, її знесли в радянські часи. Але на тому ж місці зараз діє сучасна аптека, а на стіні встановлена відповідна таблиця. У 2019 році Борислав презентував проект створення аптеки-музею, яку мають відкрити в центральному парку.

Відвідати церкву, де зберігаються мощі сотень святих

Церква св Анни в Бориславі збудована у 1900 році і є великим центром паломництва. Церква відома тим, що тут зберігаються мощі святих – в інтернеті трапляються різні цифри, від 720 до 1020.

Привезти сувенірну нафту

Давно я про нафту не згадувала )) В якості сувеніра з Борислава можна привезти пляшечку нафти. Купити можна в ресторані Барабський міст в самому центрі.

Побачити рисей та оцелотів в центрі міста

Скажу чесно, коли я вперше почула про те, що в центрі Борислава хтось тримає рисей, реакція була цілком негативною. Все таки є сотні історій, як у тісних клітках тримають диких тварин. Але вже на місці все виглядало інакше. Ми ж спочатку з моста побачили бобкета, а потім роздивились і рись, і оцелотів – коли зайшли в ресторан навпроти (той самий Барабський міст). Рись задоволено ніжилась на сонці, оцелоти взагалі пробували розмножуватись, вольєри виглядали просторими.

Потім мені вдалось додзвонитись до власниці тварин Лії Левицького і стало зрозуміло, що за тваринами добре доглядають. Більше в моїй новині для Еспресо.

Коли власники вдома, вони відчиняють браму для тих, хто хоче подивитись на тварин. Але в принципі екзотичних кішок можна добре роздивитись і з ресторану навпроти.

Знайти перший бориславський хмарочос

Ну окей, ніякий це не хмарочос, будинок має тільки 6 поверхів. Але в 1930-х, коли його збудували, він таки був найвищим у місті і залишався таким ще довго.

Та й сам будинок в стилі функціоналізму виглядає дуже добре, вартий того, щоб до нього прогулятись.

Де поїсти

З кафе та ресторанами в місті все прекрасно. Ми відвідали два заклади – “Шахтарочку” і “Барабський міст”. І там, і там було смачно і затишно. Ще хвалять форелеве господарство, але до нього ми не добрались.  

Як добратись

З приміського вокзалу до Борислава їздять автобуси Львів-Східниця.

Квиток до Борислава коштував 90 грн, у зворотному напрямку чомусь на 10 грн дешевше.

Їздять автобуси по графіку (дані станом на початок липня 2020):

Відправлення автобусів зі Львова: 07:30, 09:30, 11:00, 13:00, 14:30, 16:30, 18:30, 20:00.

Відправлення з Борислава: 06:00, 07:15, 08:50, 11:00, 12:50, 14:30, 16:30, 18:30.

Якщо підсумувати – Борислав цікава локація для мандрівки одного дня зі Львова, чого варті лише нафтові вишки. Але разом з тим місто виглядає доволі занедбаним – зарослі в центральному парку, понищені тротуари, нестрижені газони. Музеї, які закриті на вихідні, ознаковані для туристів місця – все це явно не додає плюсів.

І я би особисто заборонила оббивати будинки вагонкою. Виглядає це просто жахливо (практичних бонусів я теж знайти не можу), не розумію звідки ця мода взагалі пішла.

А далі ще кілька випадкових фото:

Ну дуже зла собака ))
Центр міста
Білка в центральному парку

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *